II. A II. HÁBORÚHOZ VEZETŐ ÚT
MI A BAJ TREBLINKÁVAL?
A treblinkai tábor a levegőből.
Treblinka a levegőből
Varsótól 60 kilométerre északkeletre van egy 300x200 méter területű kis mező, amelyet emléklapok borítanak, melyeken az áll, hogy itt volt a treblinkai megsemmisítő tábor. Azt állítják, hogy 13 hónapon keresztül 1942 július 23-ától 870 ezer zsidót hoztak ide a varsói és lublini gettóból ebbe a táborba és tömegesen gázosították el őket nagy diesel-gázzal működő gázkamrákban. 10-15 percig tartott amíg meghaltak. Csak kevesen állították, hogy túlélték Treblinkát, először ezek a túlélők állították, hogy emberek ezreit 'gőzösítették' halálra, de senki sem hitte el a történetet... így a történetet gyorsan megváltoztatták a 'diesel-gázos gyilkosságra', mely szerint egy orosz gáztartályt vagy tengeralattjáró motort használtak, a túlélők nem tudtak megegyezni abban, hogy melyiket használták.
Itt el kell mondani, hogy 1988-ban Washington DC-ben 97 iskolás gyerek szorult egy 400 méterrel a föld alatt levő alagútba, és 45 percig KÉT dieselmotor ontotta teljes diesel kipufogó gázát ebbe az alagútba, de a diesel kipufogó gázban 17% oxigén van, így megúszták egyetlen haláleset nélkül.
Miután mind a 870 ezer embert elintézték, az SS nagy tömegsírokba temette őket. Ahogy elképzelheti, ezek NAGYON NAGY tömegsírok lehettek, akkor is, ha hatosával tették beléjük a hullákat, a 870 000 testnek akkor is kb. 145 ezer négyzetméternyi terület kell, vagy 500 m x 290 méter.
Állítólag néhány hónappal ezután, amikor a szovjet csapatok előrenyomultak minden fronton, az SS újra kiásta ezeket a hullákat és nagy fatalapzatokon elégette őket. A hamut ezután szétszórták a tábor területén, mindent lebontottak a táborban és elmenekültek.
Indiában fél tonnányi száraz fa és 3-4 óra idő kell egy emberi test elégetéséhez, így a nedves Lengyelországban kb. 435 ezer tonnányi száraz fa kellett volna, ami egy 15 négyzetkilométernyi erdőnek felel meg. Az SS-nek ezután 870 tonnányi emberi hamut és a fa hamuját kellett volna szétszórni. Máig semmit sem találtak meg az eredeti tábor épületeiből, se vasútvonalakat, se szögesdrótot, se törött üveget, se szemetet, se téglamaradványokat, se a víz vagy WC csövek maradványait. SEMMIT, így az SS nyilvánvalóan mindent nagyon jól rejtett el.
1999 októberében ausztráliaiak egy kis csoportja elutazott Treblinkába, egy pár egyszerű géppel. egy földön áthatoló radar rendszert mutat ez a kép (ground penetration radar = GPR), egy hosszú AUGER készüléket, hogy mintát vegyen 3 méter mélységig és kis AUGER-ek, hogy a fákból vegyenek mintákat koruk megállapítására.
Archeológusok, geológusok, rendőrök használják általában a GPR készülékeket, hogy pontos képet kapjanak a földalatti folyamatokról. Be lehet őket állítani, hogy a talajban levő folyamatokat mutassák 30 méter mélységig. A múltban arra használták őket, hogy a piramisok és a római utak alatt levő sírokat keressék meg. Az ausztráliaiak tömegsírokat kerestek velük Treblinkában.
A GPR színes képet szállít egy laptop számítógép képernyőjére (lásd baloldali fénykép). Zavartalan termőföld vagy talaj látható a HORIZONOKNAK nevezett szintekben, ha valami megzavarta a talajt, akkor a HORIZON szabálytalanságokat mutat. Ezeket a képeket a laptopban lehet tárolni későbbi tanulmányozásra. Az ausztráliaiak 3 hétig vizsgálták a területet a táborban és azon kívül, és keresték a talajban a szabálytalanságokat, földminták ezreit gyűjtötték össze hamut keresve (emberi vagy fahamut), a fákból is vettek mintákat, hogy korukat megállapítsák. Az ausztráliai csoport SEMMIT nem talált. Egyáltalán nem találtak jelentős talaji szabálytalanságokat, sem egyes sem tömegsírokat nem találtak, nem találtak hamut, téglát, beton vagy vakolatdarabot, faoszlopok nyomait, üvegcserepet, sem szögesdrótot vagy szemetet, mint ruhamaradványt, csont vagy bőrmaradványokat. Ebből azt a következtetést vonták le, hogy az a terület, melyet hivatalosan A TREBLINKAI MEGSEMMISÍTŐ TÁBORNAK NEVEZNEK, SOHA NEM LÉTEZETT .............. OOOOOOOOOOPPPPPÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!
A TERÉZVÁROSI (THERESIENSTADTI) GETTÓ.
Terézváros bejárata
Terézváros egy kis csehországi város volt, melyet Adolf Hitler a zsidó deportáltaknak adott. Azokat, akik túl idősek vagy túl fiatalok voltak a munkára a német hadiiparban, azokat ide küldték élni. A város teljesen zsidó irányítás alatt állt, és ez a fénykép egy tipikus terézvárosi utcaképet mutat a II. világháború alatt.
Gyerekek a gettóban, akiket a háború vége után fényképeztek le és a DP táborokba való indulásuk előtt (DP= displaced person, azaz helyéről elmozdított személy) Nyugat-Európába. Később ezek a gyerekek Izraelbe, az USA-ba, Délafrikába vagy Ausztráliába mentek lakni. Ezek a fiatalemberek relatív szerencsések voltak, hogy Terézvárosban nőttek föl. Nem voltak kitéve a terror tűzbombázásoknak, büntető támadásoknak és tüzérségi tűznek, mint amitől a fiatal németek szenvedtek. (Fotó: Terézvárosi múzeum, Csehszlovákia).
Egy iskolai színházi csoport Terézvárosban. A színház jelentős szerepet játszott életükben. Mivel körülöttük a háború dühöngött, az z iskolai csoportok nem tudtak az erdőbe kirándulni vagy más európai városokat meglátogatni az iskolaszünet ideje alatt, így idejüket más kreatív tevékenységekkel kellett kitölteni. Ha közelről megnézi a két fényképet, észre fogja venni, hogy egészségesnek látszottak és nem alultápláltnak. Úgy tűnik, hogy elég papírjuk van, amire festenek és rajzolnak. A terézvárosi gyerekek kézimunkáit gyakran mutatják be zsidó múzeumok mindenütt a világon.
A színház jelentős szerepet játszott a felnőttek életében is, sok színielőadást, köztük zenéseket is rendeztek Terézvárosban. Ezek a színes plakátok két ilyen színdarabot hirdetnek a Mauthauseni tábor (Ausztria) múzeumában. A szereplőknek zeneszerszámaik is voltak, mint hegedű és zongora, valamint diavetítőjük. Ezek a színes plakátok azt is mutatják, hogy nyilvánvalóan elegendő festékük, tintájuk, papírjuk és nyomdai kapacitásuk volt.
A színházak, kávéházak, üzletek és más üzletágak mellett Terézváros lakosságának FUTBALLCSAPATAI is voltak, és saját futballbajnokságot rendeztek. A baloldali fénykép egy futballmérkőzést mutat. Ha ön választhatott volna, hol töltötte volna inkább az idejét: Terézvárosban vagy a keleti fronton?
Adolf Hitler Bankot is adott Terézváros lakóinak. Ezt a bankot "A zsidó önkormányzat bankjának" hívták (Bank der Jüdischen Selbstverwaltung). Hitler 53 millió koronát utalt át a bankba és ezt a pénzt arra használták, hogy üzleteket, iskolákat, kávéházakat, színházakat és más üzleteket alapítsanak belőlük. A gettó sok lakosa nyitott takarékkönyvet a banknál, mint az, aki a fényképen látható. Ez a személy több mint 400 koronát takarított meg folyószámláján. (Kép: Mauthauseni múzeum).
Alex McClelland
Alex McClelland, mint fiatal ausztráliai katona 1940-ben, és 1999-ben Sydneyben mutatja be könyvét: "Az igazságos válasz" (The ANSWER JUSTICE). Alex súlyosan megsérült 1941-ben a harcban és a háború további részeit hadifogolytáborokban töltötte. Néhány menekülése után Alexet a Terézvárosi kis erődítményben tartották fogva, ez egy koncentrációs tábor volt a terézvárosi gettóhoz csatolva. Egy cellában lakott egy tucat más szövetséges katonával és 200 orosszal, és Alexet naponta megver két kápó (akik véletlenül zsidók voltak). Ezek miatt a verések miatt csontszilánkok kerülte Alex gerincébe és a háború után az ausztráliai egészségügyi hatóságok TPI-nak nyilvánították (Totally és Permanently Injured = Teljesen és állandóan rokkant).
Alex most sok időt fordít arra, hogyha egészségi állapota megengedi, hogy hadifogolyságának idejéről meséljen. Alex azt mondja, hogy legalább 8-11 hadifogolytáborban volt fogoly, mielőtt Terézvárosba küldték, és fogsága alatt Alex egyetlen egyszer sem látta, hogy német katona, akár Wehrmacht vagy SS tag bármit is tett volna, mely a genfi határozatot megsértette volna.
Alex elmondja, hogy hogyan mentette meg életét egy fiatal SS katona Terézvárosban. Súlyosan fertőzött lábával, melyet a kápók ütlegelése okozott, Alexet kiküldték dolgozni egy csapat szövetséges katonával, és ő beleesett az árokba, melyet ástak, amikor egy SS ember ment arra. Az SS katona megállt, hogy lássa, mi történt, és a többi foglyok megmutatták, hogy Alex összeesett. Az SS katona a fogolynak adta saját orvosságos dobozát, hogy be tudják kötni Alex fertőzött lábát. Alex meg van győződve róla, hogy enélkül a gyógyszeres segítség nélkül meghalt volna. Alex története elolvasható a http//www-air-photo.com weboldalon. Olvassa el a könyvet, ez a legérdekesebb és meghatóbb könyv, amit a második világháborús katonaéletről én valaha is olvastam. Alex mondása még négy év hadifogolyság után is: "Emberek, mi rosszul választottuk meg ellenségünket!"
AZ AUSCHWITZI KONCENTRÁCIÓS TÁBOR. ALTERNATÍV FÉNYKÉPTÚRA.
Aki a régebbi auschwitzi koncentrációs tábort meglátogatja Lengyelországban, azt vezetővel viszik körbe. Mi olyan részeit mutatjuk meg a tábornak, melyeket a hivatalos vezetett séta kihagy.
Csak klikkeljen a következő címekre:
* bordély
* postahivatal
* uszoda
* zenekarok
* gázkamra
* mit ettek?
* misztikus
A baloldali első épület legfelső emeletét a tábor kapuján belül használták bordélynak. Tíz vagy tizenkét nő dolgozott itt, megfizették szolgálataikat és a tábor orvosa rendszeresen ellenőrizte egészségüket.
Ugyanennek az épületnek a földszintjén volt a tábori könyvtár raboknak (Bibliothek), több mint 45 000 könyvvel.
A rabok csomagszobája 'Häftlings Paketstube'. Hetente kétszer szállítottak csomagokat a raboknak, vagy vettek föl tőlük küldeményeket.
Általános postai küldeményeket, élelmiszerrel és ruházattal barátoktól és rokonoktól adtak ki itt.
Uszoda Auschwitzban
A rabok uszodája, mely a 6. és 7. barakkok közt volt az auschwitzi táborban.
A sétákon nem mutatják meg ezt a medencét. A hétvégeken a rabok úszóversenyeket tartottak itt és vízilabdáztak.
Ez a kép, melyet a háború alatt vettek föl, két rab napozik a medence mellett.
Zenekar Auschwitzban
A táborban 16 zenekar volt hogy szórakoztassák a rabokat és az őröket és gyakran adtak hangversenyeket, melyre a helyi lakosságot is gyakran meghívták. (Látja az ugrándozó kutyát a képen??)
Az egyik tábori zenekar, amikor a rabok javára játszott.
A tábori színházban hangversenyeket és színdarabokat mutattak be a tehetségesebb rabok. A helyi lakosságot gyakran meghívták az előadásokra. Ugyanebben az épületben volt az ovóda és bölcsőde a kisgyerekek számára.
Pince Auschwitzban
A földszinti pincét, melyről a tábor mai urai is bevallják, hogy légoltalmi pince és hullaház volt, még mindig 'gázkamraként' mutatják me a látogatóknak. A nyilvánvaló jeleket eltávolították a folyosókról és a falakról. Ez CSALÁS!
Elhiszi, hogy német mérnökök ezt a tetőn lévő szellőztetőrést azért építették, hogy ezen keresztül dobjanak Zyklon-B tablettákat az áldozatokra? Német mérnökök terveztek repülőgépmotorokat, rakétakilövő állomásokat és videotelefonokat.
Az állítólagos 'gázkamra' két ajtajának egyike. Üvegablakkal és belülről záródó ajtóval, ez a jól tervezett, jóminőségű német tervezés és technológia másik példája. NEM!
A krematórium kéménye. Noha nincs rákötve semmi módon a krematóriumi kemencékre, és egy fa szerelési állvány még rajta van a kürtőn, azt várják, hogy elhiggyük, hogy igazi.
Egy táborban, melynek állítólagos célja az emberek éhenhalasztása, a tábor legnagyobb épülete a tábori konyha. A konyháknak volt diéta részlegük és hétvégeken gyakran volt fagylalt az étlapon.
Ezek a fényképek illusztrálják:
Baloldali kép: A foglyok napi adagja, a nyersanyagokat pontosan a hivatalos tábori vezetési könyvből vettük. Jobboldali kép: A konyhai személyzet készíti az ételt. Minden rab napi 1300-1700 kalóriát kapott naponta. A kézimunkát végzők külön adagokat kaptak.
Oroszok készítették a tábor elfoglalásakor 1945-ben a következő képet. Ez a kép is azt mutatja, hogy a táborlakók élelmezése jó volt. Ez egy másik fénykép, melyet oroszok készítettek Auschwitz-Birkenau elfoglalása után.
Úgy néznek ki ezek a rabok, mint akik az éhenhalás szélén állnak, vagy mint akiket bántalmaztak? KÖVÉREK, vagy mi?
Azt állítják, hogy a nácik 20 ezer rabot végeztek ki ennél a falnál. De ha odamegy és közelről megnézi, a falban nincsenek lövésnyomok.
Rabok visznek valamit, ami holttesteknek tűnik a tábor krematóriumába. A kémény ontja a füstöt, de a valóság az, hogy a krematóriumok kéményei soha nem füstölnek és ez a szóban forgó kémény soha nem állt összeköttetésben az épülettel semmi módon.
A tábla fölirata: 'VIGYÁZAT, MAGASFESZÜLTSÉG, ÉLETVESZÉLY'. Ha a nácik naponta tömeggyilkosságot követtek el, akkor miért fárasztották magukat ilyen föliratok kirakásával? És ha féltek attól, hogy föl fogják fedezni bűneiket, MIÉRT engedték rabok ezreit vissza lakóhelyükre, ahogy ez a távozási űrlap mutatja? (Kép alul).
BUCHENWALD & DACHAU
A Buchenwaldi bordély. Minden német koncentrációs táborban volt bordély. A legtöbben 10-12 nő dolgozott, akik beceneve 'Júlia' volt, és akik fizetsége RM1 és RM 2 között volt szolgáltatásaikért. A rabok kitöltöttek egy folyamodványt a bordély látogatására és mind a nőket mind vevőiket rendszeresen megvizsgálta a tábori orvos. A fénykép a relatív nyugodt és kényelmes 'várótermet' mutatja. Az asztalon és a székek mellett hamutartók voltak, virágcsokrok és a falon rádió. Az őrök megengedték, hogy lemezjátszókról könnyűzenét játsszanak, és gyakran vettek a nőknek parfümöt és csinos alsóruhát. A foglyok gyakran adtak a nőknek kis ajándékokat, melyeket rokonaiktól kaptak a vöröskeresztes csomagokban. (Fénykép a buchenwaldi tábori múzeumból).
Fertőtlenítő kamrák Buchenwaldban. A német tábor parancsnoksága sokat fáradozott azon, hogy a lakosok egészségesek maradjanak és biztonságban legyenek , és ezért nagy fertőtlenítő kamrákat üzemeltettek a táborokban, hogy a ruhákat, ágyneműt és más vászonanyagokat fertőtlenítsenek. Ennek ellenére bizonyos ellenállóképes csoportoknak sikerült halálos fertőző betegségeket behurcolni a táborokba, mint a tífuszt, és lerontották a lakók munkaképességét. Ezek a betegségek okozták a legtöbb halálesetet a táborokban a háború folyamán.
Urnák Buchenwaldban. Szemben a népszerű rémtörténetekkel, ha egy fogoly meghalt a táborban, a higiénia és biztonság azt követelte, hogy a holttestet rögtön elhamvasszák, és a halott hamvait nem szórták szét vagy használták föl a növények trágyázására, az hamvakat urnákba rakták és gyakran elküldték a rokonoknak. Természetes halál esetén a törvény előírta, hogy a halálesetet legalább 23 helyen regisztrálják. Ha a halál oka a ritka kivégzések egyike volt, akkor a halálesetet kb. 30 helyen kellett regisztrálni. Ezeket az urnákat a buchenwaldi krematórium múzeumában lehet megtekinteni.
A dachaui mészárlás |
A dachaui mészárlás |
Amikor az amerikai csapatok megérkezte Dachauba 1945-ben, a német őrök megadták magukat és a tábort rendezett katonai szabályok szerint adták át. Az amerikai csapatok ezután a német őröket a fal mellé állították és hidegvérűen lemészárolták őket. (A katonák 560 német egyenruhát hordó német és magyar katonából álltak volt, akik előző nap érkeztek meg a keleti frontról Dachauba - fordító) Ezt a fényképet egy katona vette föl, aki segített a gyilkosságnál. Németországot fölszabadították! A fölszabadítók több németet öltek meg a háború UTÁN, mint a mennyi a háborúban öltek meg!
Gázkamra Dachauban
Az amerikaiaknak nem volt okuk az őrök megölésére, mert ahogy ez a tábla mutatja 5 nyelven, az úgynevezett gázkamrákat soha nem használták emberek elgázosítására és a dachaui foglyok viszonylag jóltápláltak voltak (amíg a szövetséges légitámadások nem tették az élelmiszer szállítását lehetetlenné) és volt idejük munkaszüneteket tartani és a napon újságot olvasni. (Lásd az alanti fényképet, mely a dachaui múzeum tulajdona).
A dachaui tábor foglyai a napon ülve és újságot olvasva (Dachaui tábori múzeum fényképe).
JÚDEA HADAT ÜZEN NÉMETORSZÁGNAK.
1919 október 31-én, tizennégy évvel mielőtt Adolf Hitlert kancellárrá választották volna, New York volt kormányzója, Martin H. Glynn úr ír egy cikket az 'AMERICAN HEBREW' újságba, ahol panaszkodik a 6 millió zsidó férfi, nő és gyermek miatt, akik meghaltak az európai holokausztban. Glynn úr hatszor említi meg a 6 millió áldozatot szívbe markoló részletességgel. Attól függően, hogy hogyan nézi ön a dolgot, az IGAZSÁG az, hogy 6 millió zsidó NEM halt meg az európai holokausztban.
1923-24-ben a német Reichsmark, mely a nemzetközi átváltási sor része volt, mert akik erre képesek voltak, megtették ezt. A New Yorki nemzetközi financírozók. A baloldali kép egy bankjegyet mutat ebből az időből. Célszerűen szükségpénznek (Notgeld) nevezték ezt a bankjegyet, és száz milliárd márka van ráírva, elég egy kiló kenyér vásárlására 1924 novemberében.
Az 1933 március 24-i DAILY EXPRESS: Első oldalán áll a hadüzenet. A baloldali kép Adolf Hitlert mutatja sapkája a kezében, ahogy zsidó rabbik bírósága előtt áll, 'Cion bölcsei' előtt.
1933 London: A Hyde parkban bojkott verseny folyik. Emberek milliói világszerte csatlakoztak a német áruk és a német ipar elleni bojkotthoz. Ezek a bojkottok gyakorlatilag megállították a német exportkereskedelmet és németek millióinak állását szüntették meg. Milliók vesztették el tulajdonukat és sokan haltak éhen. A kommunisták és nemzeti szocialisták naponta harcoltak az utcákon és az emberek szívében.
Ezen a táblán ez áll: 'JÚDEA HADAT ÜZEN NÉMETORSZÁGNAK. MINDEN NÉMET ÁRUT BOJKOTTÁLUNK.' Ez a fölhívás járta be a világot 1933-ban és ez a világszerte tartott bojkott hatalmas nehézségeket okozott Németország még megerősítve a Versaillesi zsarnokságot és a 20-as évek gonosz pénzleértékelésének kihatásait. A németek erre a zsidó üzletek EGY NAPOS bojkottjával válaszoltak. Ezt a zsidó szabbatkor, egy szombaton tartották, amikor a zsidó üzleteket egyébként is zárva tartják. A zsidó üzletek német bojkottja csak egy napig tartott!
THE SUNDAY CORRESPONDANT (LONDON) 16.09.1989
Becsületesen kell beszélnünk a 'német kérdésről', bármilyen kellemetlen ez a németek a nemzetközi partnerek és a mi számunkra.
A kérdés alapjában ugyanaz marad. Nem arról van szó, hogy hogyan tudjuk megakadályozni, hogy német tankok gördüljenek az Odera vagy a Marne mellett, hanem arról, hogy hogyan számoljon Európa egy néppel, melyet nagysága, tehetsége és hatásossága helyi hatalommá tesz.
1939-ben nem azért kezdtünk háborút, hogy Németországot megkíméljük Hitlertől, a zsidókat Auschwitztól vagy a földrészt a fasizmustól, hanem okunk nem volt kevésbé nemes, mint 1914-ben, éspedig az, hogy nem voltunk képesek elfogadni a német vezetést Európában.
********************
A brit főügyész, l Sir Hartle Shawcrossezt mondta egy beszédben Stourbridgeben 1984 március 16-án: (AP)
"Lépésről lépésre jutottam arra a meggyőződésre, hogy a kommunizmus céljai Európában sötétek és végzetesek. A nürnbergi perek során én, az orosz kollégákkal együtt elítéltem a náci agressziót és terrort. Most úgy vélem, hogy Hitler és a német nép nem akart háborút. DE MI (Anglia) HADAT ÜZENTÜNK Németországnak, és LE AKARTUK AZT ROMBOLNI, összhangban az erők egyensúlyának elvével, és az 'amerikaiak' (zsidók) Roosevelt körül fölbátorítottak bennünket.
Nem vettük figyelembe Hitler fölhívásait, hogy ne lépjünk be a háborúba. Most kénytelenek vagyunk észrevenni, hogy Hitlernek igaza volt. Együttműködést ajánlott Németországgal: ehelyett 1945 óta a szovjet birodalom hatalmas erejével állunk szemben. Szégyenkezem és le vagyok törve, hogy azokat a dolgokat, melyekkel mi Hitlert vádoltuk, ma naponta tapasztaljuk, csak más előjellel." (Szégyenkezés és levertség).
GÁZKAMRÁK ÉS SZTRICHNIN INJEKCIÓK.
Ezeket az épületeket Sydneyben, Ausztráliában több mint száz évig emberek elgázosítására. A baloldali ablak nélküli épületben voltak a gázkamrák. A hátsó nagy épületben három további nagy gázkamra van. Ezekben a kamrákban vagy Zyklon-B-t vagy gőzt használtak ölésre. A hátul látható nagy kéményből gőzfelhők szálltak föl, melyeket mérföldekről lehetett látni.
Ez a tábor és épületei a Sydney kikötő végén szótlan tanúi voltak Sydneyi fegyenc betelepülőinek és azok néha sötét múltának.
A GÁZKAMRA BELSEJÉBEN. Egyszerre harminc vagy negyven embert tettek be ebbe a szobába, becsukták az ajtókat, lezárták a tolózárakat és bevezették a gázt. Mielőtt bementek volna, az embereknek le kellet vetkőzniük és mély lélegzetet venni, és mindennek nagyon gyorsan kellett lezajlania.
A FIGYELŐLYUK: A kamra elülső falában levő eltolható figyelőlyukon keresztül a kívül álló őrök be tudtak nézni a kamrába és figyelni, hogy befejeződött-e már a gázosítás.
TOVÁBBI GÁZKAMRÁK: Ahogy a távoli sarokban álló ember méreteiből megállapítható, ezek a kamrák nagyon nagyok voltak. Ha lezárták a nagy fémajtókat, ZYKLON-B gázt (ugyanazt, mint amit Németországban használtak) pumpáltak a kamrákba és addig hagyták benne, míg a gázosítás be nem fejeződött.
A tábor konyhái: Piszkos körülmények, patkányok, tetvek internáltak ezreinek betegségét okozták a pestistől, influenzától, tífuszos láztól kezdve a tífuszig és más fertőzésekig. Halottak ezreit, akik a táborba vezető út során vagy a táborban haltak meg, tömegsírokba temették a táboron belül.
A tábor hivatalos vezetői könyvében le van írva, hogy a nagyon beteg internáltak gyakran sztrichnininjekciót kaptak. A sztrichnin nagyon erős méreg, sok internált meghalt.
A fényképek a Sydney QUARANTINE MUSEUM-ból származnak a Sydney kikötő mellett. Az Ausztráliába megérkezett beteg embereket először ebbe a táborba vitték és ezeket 30-40-esével gáz alá tették, a gáz nem volt halálos, de a nagy fémedényekben használt gáz ugyanaz a gáz volt, amit a német koncentrációs táborokban használtak fertőtlenítésre (Zyklon-B), ezzel fertőtlenítették a ruhákat, az ágyneműt, és az internáltak más személyes tárgyait, pontosan úgy, ahogy ezt a német koncentrációs táborokban csinálták. A nagyon beteg táborlakóknak gyakran adtak sztrichnininjekciót, hogy legalább megkíséreljék megmenteni életüket, éppen úgy, ahogy a német koncentrációs táborokban is intravénás hidrogénperoxid injekciókat adtak, hogy megvédjék életüket a tífusztól és más fertőzésektől. Akinek nincsenek orvostudománybeli ismeretei, az, ha látja, hogy egy beteg embernek sztrichnin vagy hidrogénperoxid injekciót adnak, meg lenne győződve arról, hogy ezeket éppen megölik..
|