Spanyolul is Rosztovban tanult?
1995. augusztusában-szeptemberében tárgyaltam Bognár Józseffel, a Lónyay utcai Református Gimnázium akkori igazgatójával, hogy a szeptemberi, szigetvári Szulejmán –szobor elleni tüntetésemhez adjon cserkészeket, akiknek betanítanám a Zrínyiász utolsó énekét. Beszéd közben szóba hozta Bokros Lajos akkori pénzügyminisztert, akiről két hónappal azelőtt jelent meg (jún. 2-án) a Reform c. hetilapban egy cikk, és benne a Panamai Egyetem spanyolnyelvű válaszlevelének fénymásolata, melyben közlik, hogy Bokros Lajos a levéltáruk adatai szerint nem járt arra az egyetemre, és ott nem szerzett semmiféle címet. Bokros ugyanis az önéletrajzában (a Parlamenti Almanachban) azt állította, hogy ott doktorált.
Idézem Bognár igazgató urat: „Jól ismerem Bokros Lajos apját, őt is ugyanúgy hívják, és ő is közgazdász, de református presbiter is. (Ez világi tisztség a református egyháznál.) Jó barátom. Csinált egy alapítványt is szegény erdélyi diákok számára. Édesanyja más beállítottságú, erősen neoliberális nézetű.
A fiuk az 1972-es érettségi után egy évig katona volt, majd a SZU-ba, Rosztovba ment a hároméves Pénzügyi Főiskolára, ahol Horn Gyula is végzett régebben. Minden évben mesélte nekem: Jól sikerült a fiam vizsgája, elvégezte az I. évet, majd a II. évet…a III. évet. Végül: Lediplomázott! 1973-tól tanult kint, és − vagy 1976-ban vagy 1977-ben végzett, nem emlékszem pontosan, hogy járt-e előtte egy évig orosz nyelvtanfolyamra − magyarázta nekem.− De három évig járt a főiskolára, amely nem egyetem, az biztos! Most meg azt írja a Parlamenti Almanachban, hogy 1973-tól 1978-ig, vagyis öt évig a budapesti Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemre járt! Meg, hogy az 1978/79-es tanévben posztgraduális képzésben vett részt a Panamai Egyetemen, és ott írta meg a doktori disszertációját is. Hát én erről sose hallottam az apjától! − mondta Bognár igazgató úr. − És, ha még, mondjuk különbözetit is tett le Budapesten, és 1978-ig befejezte a magyar egyetemet a népgazdaság tervezési szakon, mint ő írja, akkor azt becsületesen le kell írni, Rosztovval együtt. De állítólag nem találták Budapesten a disszertációját, és egy erre irányuló kérdésre azt felelte − majd le is írta,− hogy azt Panamában írta meg, és ott is doktorált. Ezért írtak az ottani egyetemre, és itt a válasz: „ni ha obtenido titulo alguno”, azaz : „semmiféle címet nem szerzett.”
A bizonyíték. A szöveg magyarul:" Ami az 1995. április 6-i kérésüket illeti, az az információnk, hogy levéltárunkban nem állapítható meg, hogy BOKROS LAJOS ÚR diákként járt erre a panamai egyetemre. Nem szerzett semmiféle címet. "
A Parlamentben Torgyán József feltette neki a panamai kérdést, és szemtelenül ezt válaszolta: „Tehetek én róla, hogy olyan rendetlen a Panamai Egyetem, hogy nem találják?” (K.E.: Senki nem kérdezte tőle azonnal: Lajos, mutasd be a spanyol nyelvű disszertációdat!?) Bokros egy hosszú spanyol mondattal zárta parlamenti válaszát, mutatva nyelvtudását. Nagy taps fogadta az MSZP és az SZDSZ részéről. Nem értem, miért hazudik… Egy presbiter fia” − sóhajtotta Bognár úr.
Én ezek után hamarosan feljelentettem Bokros Lajost a legfőbb ügyésznél Bognár úr információjára hivatkozva, hogy miniszter létére hazudik önéletrajzában, becsapja a Parlamentet és a magyar népet. Ugyanis Györgyi Kálmán legfőbb ügyészként azt mondta egy MDF-es vitán, hogy minden országgyűlési képviselő és kormánytag „bűnét” neki kell jelenteni, rá tartozik a vádemelés. Jó egy hónap múlva jött a válasz: feljelentésemet áttették a budapesti főügyészséghez. Hat hét múlva értesítettek, hogy − mivel a Parlament és a PM az V. kerületben van, és mivel Bokros Lajos mindkét intézmény tagja − így áttették az ügyet az V. kerületi ügyészségre. Onnan már válasz se jött, elaltatták a rosztovi ügyet.
Gondolható, hogy ha nem lett volna igazam, Bokros azonnal ellenvádat emelt volna, és rágalmazásért hatalmas összeget kért volna tőlem, amelyet évekig, talán máig fizethettem volna, nyugdíjam 33%-os levonásával. Ez az ember − Bokros Lajos − hazug ember. Nyilván a későbbi nyugati, USA-orientációja miatt tagadta le a SZU-ban megtanult kapitalizmus-ellenes ismereteit, és a valószínűleg Rosztovban megírt orosz nyelvű, kommunista vizsgatanulmányát.
Egy-két adat a karrierjéből: A 80-as években már fél évig Washingtonban tanult az IMF tanfolyamán, mint a PM munkatársa, és a mai napig kulcsember az IMF-nél. Tanácsokat ad Horvátországnak, Ukrajnának valutaalap ügyekben. A Világbanknál is tisztséget visel. 1989. márciusában, a rendszerváltás hajnalán már az MNB ügyvezető igazgatója lett. Majd később a Budapest Bank élére került, mely tisztségéről lemondott a 12 milliárdos állami tőkejuttatási botrány kipattanásakor. 1995-ben Horn Gyula, az „öreg rosztovi diák” kinevezte pénzügyminiszternek. De a Nemzetközi Bankárképző Központban is óraadó tanár volt, oktatta a leendő globalista bankár-csemetéket. (Vajon arra, hogy milyen hiteleket és csomagokat kell rázúdítani a munkásosztályra?) A Közép-Európai Egyetemen is tanár.
Almássy Kornél a minap az Echo-tv-ben azt mondta Obersovszky Péternek, hogy Bokros mögött a Közép-Európai Egyetem (CEU) és Soros György áll. Nagy pénzzel támogatták be őt az MDF-be. Sorosnak Oil Company-je van New York-ban! Ezt az 1988-as New York-Manhatten-i telefonkönyvből írtam ki annakidején. Telik neki az olajból… És a Central European University Nádor utcai épületének előcsarnokában Casanova szobra áll. Saját magam láttam! Casanova a „Soros-Egyetem” szellemi ideálja, példaképe. Bokrosról Goldoni színdarabja jut eszembe: Két úr szolgája.
Szegény-szegény magyar nép, szegény MDF!
Szükséged van arra, hogy egy ilyen hazug ember képviseljen Brüsszelben??
Kéri Edit
barikád.hu