Kína, a megújuló zöldenergia-termelés, akkor is ha beledöglünk az élelmiszerhiányba.
2011.02.13. 15:22
Hajrá! Kína már az élre tört a zöldenergia versenyben is. Közben szárazság és áradások miatt nem tudnak kellő mennyiségű élelmiszert megtermelni -e hatalmas, az EU-nál is nagyobb területű országban (sicc, csak állam) miközben a népeségszaporulat itt az egyik legnagyobb a világon. A végkövetkeztetés ha éhendöglik a nép akkor is a Mg-i termeléssel szemben a zöld (bió) energia termelést helyezik előtérbe. Ez komoly élelmiszeráremelkedést fog magaután vonni. Nemhogy a liszt, már a cukor ára is jelentősen emelkedik. Ki nem hiszi járjon utánna!!!
- Az ENSZ éghajlatváltozási keretegyezményének (UNFCCC) főtitkára, Christiana Figueres szerint Kína állva hagyhatja Európát és az Egyesült Államokat a környezetbarát energiatermelési technológiák fejlesztése terén. Az ENSZ klímatárgyalásait vezető diplomata a davosi Világgazdasági Fórum egyik beszélgetésén úgy nyilatkozott, hogy a távol-keleti ország „nyerésre áll a zöldversenyben”, ugyanakkor hozzátette: Kínát nem a „Föld megmentése” vezérli, hanem saját gazdasági érdekeiből kifolyólag áldoz hatalmas összegeket természetkímélő energiaforrásainak bővítésére. A Bloomberg január eleji jelentése szerint Peking a tavalyi évben 30%-kal növelte az alacsony széndioxid-kibocsájtású energiatermelésre fordított kiadásait, melyek 2010-ben meghaladták az 51 milliárd dollárt (kb. 10 ezer milliárd forint). Az Ernst & Young tavaly szeptemberi felmérése alapján Kína az Egyesült Államokat megelőzve a zöldenergia-ipari befektetések legvonzóbb célországává vált. A romaléptű fejlesztések ellenére Kína energiaellátásának több mint háromnegyedét továbbra is szénerőművekkel biztosítja, ugyanakkor az ország növekvő nyersanyagigényeinek – és az ebből adódó kiszolgáltatottságának – mérséklése, illetve a hagyományos tüzelőanyagok környezetkárosító hatásainak visszaszorítása okán egyre nagyobb szerepet szán a megújuló forrásoknak. Peking klímaügyi főtárgyalója, Szu Vej (Su Wei) megerősítette, hogy országa az idén publikálandó, következő ötéves tervben is kiemelt területként kezeli majd a zöldenergia-termelés részarányának növelését.- Kitekintő.hu
- Csökkenhet az idei búzatermés Kínában, ha az ország fő, északi termőterületein a rendkívül csapadékmentes tél után a tavasz sem hoz esőt - közölte kedden az ENSZ Mezőgazdasági és Élelmezési Szervezete (FAO).
- Kína a búza legnagyobb termelője és fogyasztója a világon. A FAO jelenése szerint tavaly október óta az átlagosnál lényegesen kevesebb csapadék hullott a térségben, ami befolyásolhatja a júniusban betakarításra kerülő őszi vetést. A téli szárazság még nem károsította komolyabban a vetést, de ha tavasszal folytatódik a szárazság, vagy pedig a hőmérséklet a normális szint alatti lesz februárban, a helyzet kritikussá válhat. A teljes kínai búzatermés 95 százaléka őszi vetésű, tavaly 115,1 millió tonna búzát takarítottak be az ázsiai országban. (MTI)
- Nem enyhül a szárazság Kína búzatermesztő vidékein. Ugyan esett némi hó csütörtökön, de ez semmit nem segített a gazdáknak. A kormány bejelentette, hogy 1 milliárd dollárt ad a helyzet kezelésére, egyebek mellett kutak ásására. A tervek szerint 1350 új kutat fúrnak. Gansu tartomány több területén már a folyók is kiszáradtak. A kormány szerint közel 7 millió hektár termőföldet érint az aszály. Az ENSZ már korábban arra figyelmeztetett, hogy Kína valószínűleg behozatalra szorul búzából, amelynek ára várhatóan emiatt is tovább emelkedik a világpiacon. - rtl hiradó 2011 február
NemzetHír-Ébredj, Magyar! A NemzetHír több mint hír! Böngészd oldalunkat, olvasd híreinket! Látogass meg minket, mindennap, ha tudsz. és ha tetszik az oldalunk, akkor terjesztd is, ahol csak tudod! Segítségedet köszönjük!
Az oldal tartalma nem kommunista, nem fasiszta, nem neonáci. Csupán nemzeti, hazafias érzelmű és magyar!