Stuxnet vírus:Zsidók okozták a fukushimai atomkatasztrófát? - Vérvád!
Iráni atomerőmű ellen Moszad-Cia által kikisérletezett számítógépes virus elszabadulása a Fukushimai atomerőműben?
A Stuxnet vírus által fertőzött gépek földrajzi eloszlása
Egyre több a kérdőjel a Stuxnet nevű vírussal kapcsolatban, amelynek kifejlesztésében amerikai lapértesülések szerint amerikai kormányzati kutatók is részt vehettek. Amerikai és brit lapértesülésekből ugyanis összeállítható egy olyan időrend, amelyben ha nem is egyértelműn, mindenesetre igen árulkodóan időbeli egybeesések figyelhetőek meg német, izraeli és amerikai kutatásokról, illetve a vírus működésének kezdetéről.év júniusában fedezték fel, majd novemberben már az iráni hírügynökségek is megerősítették, hogy az ország számos ipari létesítményében több ezer számítógép fertőződött meg. Az értesülések szerint a támadás valójában Irán nukleáris programja – a busheri és a natanzi atomerőművek - ellen irányulhatott. Eugene Kaspersky, a Kaspersky Lab IT-biztonsági cég alapítója akkor azt mondta, egy új korszakról, a kiberterrorizmus és a kiberháború korának nyitányáról van szó. A Wired magazin ezen a héten napvilágot látott értesülései szerint az amerikai energiaügyi minisztérium által felügyelt Idaho National Laboratory (INL) kutatói olyan érzékeny információkat adhattak át Izraelnek, amelyek feltárják a Natanzban található urándúsító üzemet vezérlő rendszerek gyenge pontjait. A New York Times – névtelen forrásokra hivatkozó – riportja szerint ezeket az adatokat használták fel a Stuxnet kifejlesztéséhez.
A lapértesülések szerint az INL 2008-ban a német Siemens céggel dolgozott együtt, hogy feltárják ipari rendszerirányítási eszközeinek biztonsági réseit (tavaly szeptemberben olyan hírek is napvilágot láttak, hogy a Siemens által gyártott eszközök kerültek az iráni atomerőművekbe, igaz, a német cég egyik szóvivője akkor cáfolta az információt). Az INL-Siemens közös projekt eredményeit a New York Times szerint a Stuxnet vírust ezután fejlesztették ki, majd később az Izraelben található dimonai nukleáris létesítményben tesztelték, hogy felderítsék, milyen módon lehet támadást intézni az ismert gyenge pontokon keresztül a szóban forgó rendszerek ellen. A Times szerint a dimonai atomerőműben az elmúlt két évben amerikai-izraeli közös munka zajlott, amelynek célja az iráni urándúsítás megakadályozása, illetve az iráni atomfegyver kifejlesztésének késleltetése volt. A Dimonában dolgozó kutatók a Siemens rendszereiből és a Natanz erőműben is használt IR-1 (másnéven P-1) centrifugákból álló tesztkörnyezetet hoztak létre, hogy megvizsgálják, milyen hatást képes kifejteni a Stuxnet vírus. Tavaly novemberben az iráni vezetés elismerte, hogy rosszindulatú szoftver szabotálta a natanzi centrifugákat. A Symantec informatikai biztonsággal foglalkozó cég a tavalyi év során már kiadta a Stuxnet működésének részletes elemzését, amelyből kiderült, hogy bár a vírust számos ipari létesítmény – olajfinomítók, atomerőművek, és egyéb, az infrastruktúra kritikus részét képező rendszerek – támadására lehet használni, a „finombeállítások” arra utalnak, hogy kifejezetten az iráni atomcentrifugákra specializálták a kártevőt. Bár a New York Times nem szolgáltat kézzelfogható bizonyítékot rá, hogy Egyesült Államok közreműködött a vírus létrehozásában, a Wired magazin Threat Level című rovata hónapokon át figyelemmel kísérte a történet alakulását. A héten megjelent összeállításban ezeket összegezték. A Threat Level szerint az INL és a Siemens 2008-as együttműködését az USA belbiztonsági minisztériuma, a Department of Homeland Security kezdeményezte. A Siemens képviselői a Times-nak nyilatkozva elmondták, hogy a közös kutatás egy rutinprojekt része, melynek célja, hogy feltérképezze a kritikus infrastuktúrák gyenge pontjait és kidolgozzák a szükséges védelmi lépéseket. Az INL ugyanakkor közölte, hogy a kutatás egy nagyobb projekt része, azonban arról nem nyilatkoztak, hogy a Siemens rendszerein végzett vizsgálatokból származó információkat megosztották-e a titkosszolgálatokkal.
Érdemes azonban a tesztek időzítését és egyéb kontextusát figyelembe véve összegezni, hogy milyen lépésekre került sor. Az INL 2002-ben hozta létre az ipari vezérlő rendszerek vizsgálatát lehetővé tévő laborját, miután az amerikai vezetés tudomására jutott, hogy az al-Kaida az USA infrastruktúrájának számítógépes támadását lehetővé tévő módszereket tanulmányoz. Az értesülés még 2001-ből származik, amikor a World Trade Center ellen elkövetett terrortámadások után a kaliforniai rendőrség nyomozást indított illegális számítógépes tevékenységek miatt. A közlés szerint feltehetően online felderítésről volt szó, amelynek a San Francisco-i régió közművei és kormányhivatalai ellen irányult. A felderítésre használt számítógépeket a rendőrség szerint a Közel-Keletről és Dél-Ázsiából irányították.Ekkor lépett be a történetbe a FBI és a Lawrence Livermore National Laboratory. A két szervezet közös munkájával felfedezte, hogy az egész Egyesült Államokban végrehajtottak hasonló hírszerző akciókat atomerőművek, gáz-, és villamos létesítmények és vízierőművek ellen. A behatolók főként az ipari rendszervezérlő eszközökre koncentráltak, amelyek segítségével távolról is át lehet venni az irányítást az ilyen kritikus infrastruktúrát képező létesítmények felett. Tovább fonódnak a szálak »
Egy olvasónk küldte el szerkesztőségünk címére azt a japán cikket, amely érdekes dolgot feszeget. Ez a CIA és a Moszad által kifejlesztett STUXNET vírus. - Jövőnk.info
A japán író hozzászólása nagyon lerövidített változatban:
Figyelmes lettem arra, hogy izraeli szakértő csoport érkezik Japánba. Ha éppen nem használhatatlan vakcinákat akarnak ránk sózni, vagy nem lehet májakat és veséket lopni (mert ugye sugárfertőzött) akkor mi a fenének jönnek ezek ide. Ez a kérdés szöget ütött a fejembe, és elkezdtem utánanézni a dolgoknak. Számomra rendkívül érdekes kép állt össze.
A fukusimai erőmű a rengések következtében sérült meg. A rengések után a reaktorok hűtését nem tudták megoldani. Miért nem? A szakemberek órákon belül visszakapcsolták az elektromos hálózatra a rendszert, de az nem működött. Valószínűleg az áramrendszer hibája miatt. Az erőmű kamerái, melyeket bizonyos internetes oldalakon meg lehet nézni, rögzítik a folyamatos erőfeszítéseket. Látható volt, hogy a rendszer nem indul újra. Viszont az is látható, hogy a hűtő rendszer dízel aggregátorai teljesen sértetlenek.
A szakemberek ezek után a dízel aggregátorokkal akarták újraindítani a hűtőrendszert, de így sem indult el. Többszöri próbálkozás után elrendelték a reaktor külső hűtését. Eközben akkumulátorokat hoztak, hogy azzal indítsák el a hűtést, ez sem sikerült. Pillanatnyilag úgy néz ki, hogy semmilyen módon nem sikerül beindítani a hűtőrendszert, és a katasztrófa elkerülhetetlen lesz.
Aztán felmerült bennem a gyanú. Egy hűtőrendszer számítógép vezérelt. Ha valami hiba van, akkor a rendszernek jelezni kell pontosan hogy hol, mi a hiba, a szakemberek kijavítják, és a rendszer máris működik. Viszont ha nem találják a hibát, de a számítógépes rendszer működik, akkor ott a programban van a hiba. Egy ilyen programban viszont nem lehet ilyen jellegű hiba, csak ha szándékosan teszik bele. Vagyis valami sokkal rejtettebb programhibának kell itt lenni.
Milyen programhiba lehetséges? Egyetlen olyan program van a világon, melyet arra fejlesztettek ki, hogy atomreaktorokban hibákat okozzon. Ez a CIA és a Moszad által kifejlesztett STUXNET. Iránban állítólag dúsítás alatt álló fűtőanyagot, centrifugákat tett tönkre, valamint gondokat okozott a reaktor beindításakor is. A mostani próba indításkor is hibát jelzett a rendszer. Szlovákiában be akartak indítani egy új reaktort, de ott is gond volt, ami miatt további reaktorokat kellett leállítani a közelmúltban.
Izraelnek és az USA-nak semmi oka nem volt japán erőműben kárt tenni. Vagyis ebből következik valami. A számítógépes vírus kiszabadult a kezükből, és szabadon garázdálkodik a világhálón. A programot arra tervezték, hogy teljesen láthatatlan maradjon, csak bekerüljön egy reaktor számítógépes rendszerébe, és várja az alkalmat. Bármi változás áll be az addigi állapotokban, vagyis amikor ingatag a rendszer egy kicsit is, azonnal működésbe lép, és hibákat okoz úgy, hogy azokat nagyon nehéz legyen észrevenni, mert a központ felé a jó adatokat küldi. Ha ez a vírus kiszabadult, mint láthatjuk Szlovákia esetlén, bármikor bárhol bajt okozhat.
Valószínűleg ezért jöttek a zsidók ide, hogy megpróbálják a nyomokat eltüntetni, mert ezért a katasztrófáért is ők a felelősek. Van egy valószínűsíthető másik felelős is. Valamennyi reaktor a Siemens számítógépes atomreaktorok számára kifejlesztett programot használja. Benne vannak a vírus kifejlesztésében? Egészen biztosan. Mert ha valaki tudja, hogy lehet ott elrejteni valamit, akkor azok tudják, akik a programot készítették.
Ez a vírus valóban emberiségellenes katasztrófát okozhat bárhol és bármikor.
Összeállt a kép?
Kemény Gábor - Jövőnk.info
|