Nemzeti összefogás Orbán vagy az ország mellett?
2012 jan. 21-én rendben lejazlott a nagy civil demostráció az országot gazdaságilag lejárató, Orbánt (kormányát-e?) támadó neoliberális és baloldali finánctőkések ellen történő "Béke menet" civil összefogás megmozdulás, mely a volt KGST országait is megmozgatta szimpátia szolidalitás alapon. Ez így öröm, mert valami megmozdult Nyugat-Európa keleti felében, szakrálisan, a Szent Korona kóhéziója (elnézést a csuny kifejezéséért), a szkita népek és ehhez kötödő összetartózás reményének kifejezésére. Üröm ebben a "Szeretünk Viktor" a Kossuth nóta viszhangja az Andrási úton, és a többit nem soroljuk. De nézzük kik szervezték ezt a civil mozgalmat: Széles Gábor, a Székesfehérvári Ikarusz privatizációjától Kínáig elég széles sávban mozog. Bayer Zsolt sváb gyökerű újságíró, publiciszta,szakkommentátor,- no komment, vitatott személyiség. Bencsik András politikai szélhámos, méltó Soros Györgyhöz. Lásd alább életrajzát. A tömeg llétszámát , melyet más-más politikai körök vitatnak - Fél millió, nem kevés idehaza, de a 2/3-hoz kevés. A többségi támogatását senki nem vitatja a fidesztől, na de a 2/3 kérdése most sem lett bizonyított. Még a liberális sajtó szerinti, a vállalkozói körök pénzzel támogatottak általi részvétellel sem. (Gondolhatunk itt a Lungodrom-ra ?) A Béke menet kiemelt színfoltja volt a Magyarok Szövetsége sámánjainak dobolása. Ez rothadtul összhangban volt a Kossuth nótával, de az is lehet, hogy a "dobokon" keresztül üzent Kossuth Orbánnak.
Nemzeti kaméleonunk, a 61 éves bajkeverő, a Békemenet egyik szervezője szinte minden pártnak felajánlkozott már, az MSZMP-től a Jobbikig.
A lentebbi életrajz-sablonba feltöltött adatokból az is kiderül, hogy Bencsik Andrásnak legfeljebb egy OKJ-s tördelői tanfolyam erejéig van köze a profi újságíráshoz. (A sablont a "bencsik andrás életrajz" szókapcsolatokra rákeresve, a Google által beindexelt és a találati lista 1-5 oldalán megjelenített oldalak tartalma alapján töltöttem ki.)
(Katt a képre!)
Tanulmányait a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán végezte, amit megfejelt a MUOSZ Akadémián egy Tördelő és Képszerkesztői OKJ-s szakképzettséggel egyenértékű tanfolyammal.
Újságírói pályafutása: Haditechnikai Szemle, Mezőgazdasági Mérnök, Somogyi Néplap, Csepel Újság, Népszava, Népszabadság, Esti Hírlap, Pesti Hírlap, Demokrata, Magyar Demokrata. Létrehozta a Szkítia könyvesbolthálózatot és a Magyar Ház Könyvkiadót. Alapító tagja a jobboldali Sajtóklubnak.
A Népszabadságban jelent meg az alább olvasható, szovjet elköteleződésű áradozása még 1986-ban:
(Katt a képre!)
A rossz nyelvek szerint Bencsik András a hazai újságírás és politikai élet kaméleonja, a Fidesz párt tagja, aki az elmúlt 25 évben szinte minden olyan pártot megjárt, ahol anyagi haszonra, vagy csak a személyes befolyásának növekedésére számíthatott.
Szintén a fenti linkre kattintva olvasható: "A Magyar Demokrata Fórumhoz szélkakasunk igazából és teljes odaadással még Antall József életében, 1993-ban csapódott. Azokban a hónapokban, amikor az általa végül anyagilag és szakmailag ellehetetlenített Seszták Ágnessel együtt fölélesztették és szerkesztették Kossuth Lajos hajdani újságját, a Pesti Hírlapot. A kormányzati hirdetések, közlések jóvoltából Bencsik akkoriban hatalmas összegeket kaszált az államkincstárból."
(Katt a képre!)
1994 tavaszán, amikor a választásokat az MSZP nyerte meg, Bencsik megalapította a Demokrata nevű "konzervatív" hetilapot. "Erőszakos magatartása miatt az MDF-ből kizárták, mire lapjában bőszen elkezdte hirdetni a schamschulista eszméket. Mécs Imre a Bencsik ellen indított bírósági per egyik tárgyalásán azt vágta a hozzá hasonló kaméleon fejéhez, hogy a régi szép időkben, újdondász korában a Munkásőr című lap szerzője is volt." - állítják a rossz nyelvek Bencsik Andrásról.
És még mindig ugyanők: "Bencsik András azonban a Jobbik megerősödésének láttán úgy gondolta, hogy jó lenne ismét radikalizálódni, színt, esetleg pártot is váltani, s bevezetésként - a Fidesz vezetőségének megrökönyödésére és rosszallását kiváltva - alapító tagja lett a Magyar Gárdának. Takács Zsuzsa, Bencsik élettársa tervezte a Magyar Gárda híres oroszlános egyenruháját, amelyet legyártattak, a lelkes gárdisták pedig fizettek, mint a katonatiszt."
És végül egy kis sukorózás: "Orbán Viktor és Bencsik András kapcsolata visszanyúlik abba a korszakba, amikor a Magyar Demokrata szerkesztősége még a Király utcában, majd a Sas utcában volt, s a Fidesz akkoriban nem rendelkezett olyan jó sajtóval, mint manapság. Viktornak jól jött Bencsik fölajánlkozása, amely tüsténkedést később a Fidesz azzal is meghálálta, hogy jutányosan, mindössze egy forintért Bencsik főszerkesztő Dávid nevű fiának nevére írták azt az Andrássy út eleji, rendkívül értékes ingatlant, ahol a Magyar Demokrata szerkesztősége és Bencsik egyéb üzleti vállalkozásai is működnek."
Forrás via via via via via via via via
|