Tudomány : Elkúrták: Az angol is Anatóliából származik |
Elkúrták: Az angol is Anatóliából származik
2012.08.26. 11:55
A műltkor.hu történelmi hírportál az MTI-től átvett legújabb kutatási publikáció mely szerint az Az angol is Anatóliából származik jó nagy hazugság! Mi helyesbítjük. Az angolok a balti térségből származnak - angolszászok. Az angol nem azonos a brittel akik tényleg a mai Törökország (Kisázsia) területéről vándoroltak el a Kárpát medencébe a Hettita birodalom szétbomlása után i.e. 1300-1200 táján. Így a pulikációban feltüntetett időt is korrigáltuk.
A mezopotámiai sumér és Kárpát-medencei szarmata trák etnikum a Hettita birodalom. (Maedi orum, méd. mad(g)eri, megyeri. magyar elnevezés tisztán és egyértelműen levezethető, régészeti leletek és kora történelmi leírásokból. A brittek pedig úgy kerültek az Britt szigetekre, hogy a Kárpát-medencét (Pannoniát i.u 6) meghódító rómaiak elhurcolták katonai szolgálatra Brittaniába. Ők a lovagok, és Arthur legenda is valós ezen elmélet szerint s így fényderül arra is hogy a dicsőséges brit Meroving dinasztia nem csigazabáló, fejszehajigáló frank volt -az avarkort és nagy frank Károly imádok bánatára.Továbbá innen eredeztethető a sumér magyar rokonság i.e. 1200-800 közt. Ezek a Kárpát-medencei királyszkíták lépnek szövetségre a nyugatnak vándorló turul törzsekkel i.u. 200 körül, amiből lesz majd a hun-szövetség. 250 éves hunkorszakot teremtve Európában , amelyet kiakartak írni a történelemből. De ez már másik történet.
Visszatérve, Anatóliaból származik a magyar vezetéknévként szereplő Antal megnevezés is. Érdekességként megemlítjük az indeurópai nyelvhülyeség elnevezés cáfolatára, hogy a hettiták nyelve magyar, latin és angol szavak keveréke, írásjelük a sumér ékírás. Tehát a helyesen: A brittek - és nem az angolok - Anatóliából vándoroltak át Európába a gallokkal és más törszi népekkel egyetemben. (Kelták?) Lásd a régi Róma-i térképen:http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=F%C3%A1jl:Roman_Empire_Map.png&filetimestamp=20120204151114
(Lásd még Sicambria: Ős Buda vára vagy valami más. Vagy A skótok gyökerei,
Még egy gondolat a publiációhoz. Ebből is látszik, hogy milyen magasszintű történelmi tudatlansággal rendelkeznek bizonyos emberek.
[2012.08.24. 10:] Hírek
Angol, spanyol, görög, német vagy perzsa - ezek és még több más indoeurópai nyelv egy közös forrásból, mégpedig a mai Törökország területén lévő Anatóliából származik a legújabb kutatás szerint. Mintegy 9500 évvel ezelőtt innen terjedt szét az ősnyelv a világ távoli tájaira - olvasható egy nemzetközi kutatócsoport tanulmányában, amely a Science című szaklapban jelent meg. Véleményük szerint a terjedés hátterében a mezőgazdaság kialakulása és térhódítása áll.
Az indoeurópai nyelvcsalád a legelterjedtebb a világon. Ide tartoznak többek között a román nyelvek, mint a francia és a spanyol, illetve a germán nyelvek, mint a német és az angol. Az indoeurópai nyelvekre vonatkozóan a tudósok két eredethipotézist állítottak fel.
A sztyepp-hipotézis szerint az alapnyelvek a Kaszpi-tengertől északra, az orosz sztyeppén fejlődtek ki. A kurgán kultúra félnomád életmódot folytató állattartóival terjedtek 5000-6000 éve Európa és a Közel-Kelet irányába.
Remco Bouckaert, az Aucklandi Egyetem kutatója és munkatársai viszont elsősorban az úgynevezett Anatólia-elméletre találtak bizonyítékokat. Eszerint a nyelvek Anatóliából terjedtek el 9500-8000 évvel ezelőtt a mezőgazdasággal és a paraszti életmóddal együtt.
A szakértők olyan módszert alkalmaztak, amely hasonlatos a genetikában a fajok rokoni viszonyait megállapító módszerhez. Ennek segítségével az örökítőanyag azonosságaiból és különbözőségeiből következtetnek például egy faj fejlődésére.
Bouckaert és kollégái örökítőanyag helyett 103 jelenlegi és már eltűnt nyelv különböző szavait vették górcső alá. Ilyen szó például az anya: angolul mother, németül Mutter, spanyolul madre, perzsa nyelven pedig madar. A nyelvészetben az ilyen szavakat kognát szavaknak hívják.
A tudósok statisztikai eljárás segítségével végigkövették a kognát szavak és a nyelv időbeli fejlődését. Egyfajta családfát állítottak fel, majd ezt összeegyeztették a nyelvek mai elterjedési területeivel. Eredményül pedig azt kapták, hogy az indogermán nyelvek legvalószínűbb forrásterülete Anatólia.
Négyezer-hatezer évvel ezelőtt az indogermánból aztán kiváltak az egyes alcsaládok, tehát a kelta, a germán és az indoiráni alapnyelvek. A szakértők szerint a globális nyelvi sokszínűség kialakulásában jelentős szerepet játszott a mezőgazdaság, de nem ez volt az egyetlen ok a háttérben. Az egyes nyelvek fejlődésének vizsgálata beszélőik kulturális történelmébe is bepillantást enged.
|