.
Ősi KNekik, kurul, nekünk szer, magyar őseinknek orum kárpát-medencei lakói a szarmata szkiták voltak: Király (trák)szarmaták vérvonala: a maedi, méd, ma(d)gi, ma(d)gian, maghar, magyar.
Maedi orum, magorum: magyarok dolga, Puszta szere, puszta törvénye, melyből napjainkra már kurul táj lett, mely kimondottan csak az ázsiai szikát által kürülnek nevezett puszta lakók találkozása. Árpád fejeledelem a bolgárokkal (Zalán kagánnal való megütközése elött ) mondta" Én vagyok Attila örököse és az örökségemért jöttem" mire a bolgár Zalán fejedelem fejet hajtott és csata nélkül vissza adta a Attila király ősi délvidéki területeit egészen aszáváig, végig az al-Duna mentét. -szól a legenda.
Jókai így ír az aranyhegyben: Egyszer valamikor, talán még Róma alapítása előtt, egy trák vadász az illíriai erdők között szarvast ejtett el, s mindjárt lakomát csapott belőle, nagy tüzet rakott, s fanyárson szarvascombot sütött. Mikor már csupa parázs volt a máglya, beledugta a dárdája vasát. Szokás volt ez a vadászoknál, ha a forrás mellett rakott tűznél sütkéreztek. Az izzóvá tett vasat azután belemártották a jéghideg forrásvízbe, s attól az egyszerre acéllá edződött, s szép ragyogó kék, lilakék zománcot kapott.
Mikor a trák Nimród kihúzta a forrásmedencéből a kelevézét, amidőn az már megszűnt süstörögni, bámulva látta, hogy a kopjavas vége még mindig lángol, mintha izzó volna. Hozzányúlt: hideg volt. Hideg láng! A kopjavas hegye meg volt aranyozva, az elégett máglya éppen egy aranygazdag kőzetre volt rakva.
Így fedezték fel az illír aranyat.
Tehát Nimród szarmata trák volt, és nem ázsiai szkita. Az ázaiai szkitákat a tárk szarmaták hívták segítségül a rómaiak ellen. Másrészt Arany rege a csoda szarvasról regéjében is hasonló képenn erről ír a csodaszarvas vezei őket. a csodaszrvas viszont a trákok szimbóluma
|