Tudomány : Bolgár régészek megtalálták az első ismert géta(gepida) uralkodó, Cotelaszhoz sírját? |
Bolgár régészek megtalálták az első ismert géta(gepida) uralkodó, Cotelaszhoz sírját?
2012.11.09. 15:59
Szenzációs régészeti leletet tártak fel bolgár régészek akik a Balkánra bevándorolt nemzetként nem érdekeltek a magyar történelemhamísításban és a régészeti leletek átértelmezésében. megtalálták az első gepida király sirját? E régészeti feltárással egyértelművé vállik a "rómaikori" dákórománok kitalálása és a gepidák legermánozása. Ez ismét egy hatalmas pofon a finugoristáknak és egy kicsit a "kurultájos" húzott szemű mongol származtatásunknak is.
Miheztartás végett néhány a legnépszerűbb trák törzsek közül: a Odrysians, a Gatae, a Bessae, a Kikones, a Mysians, a Paniones a Bithynians
A feltárt Geta királyi sírlelet között található lófejes aranygyűrű, aranygombok, női alakot ábrázoló tárgyak, kígyófejes karkötők, egy állatmotívumos fejdíszt, növényi leveleket formázó tiara. A leletek az i.e. 4. évszázad vége, 3. évszázad eleje közötti időszakából származnak. "Ezek a lenyűgöző leletek a géta törzs uralmának virágkorából származnak" - mondta Diana Gergova, a Szófiától mintegy 400 kilométerre északkeletre fekvő Szvestari falu melletti temetőkomplexumban folytatott ásatás vezetője. "Egyelőre úgy tűnik, hogy a sírhely az első ismert géta uralkodóhoz, Cotelaszhoz köthető" - tette hozzá a trák kultúra szakértőjeként ismert Gergova, a szófiai Nemzeti Régészeti Intézet munkatársa.
A régészek mintegy 150 ismert síremlékek legnagyobbikánál folytatott ásatások során fedezték fel a kincseket, Szvestari néven emlegetett síremléket a világörökség részévé nyilvánította az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO), lenyűgöző dekorációja - félig ember, félig növény női alakzatai és falfestményei - miatt.
lásd. Bulgarian archaeologists find golden treasures in ancient Thracian tomb
http://info-bg.narod.ru/heritage1.htm BULGARIA - Thracian treasures
Trák nép rövid történelme és társadalma:
|