NemzetHír --- Ébredj, Magyar!
Pontos idő
 
 

 

 
 
 

 

 

 

 

 
 L I N K E K
 Bannere


 

Hirdetés

Székely Nemzeti Tanács (SZNT)

 

 

 

 


Hozzáadás a kedvencekhez!

  Ön is lehet cikkíró!
e-mail cím:
nemzethir@citromail.hu
nemzethir@yahoo.com

Az oldal  Mozilla Firefoxban működik optimálisan.

 Kinézeti hibák jelentkezhetnek.
Minden jog fenntartva!
 
Történelmünk: X. sz.-ig
Történelmünk: X. sz.-ig : .ARVISURA I / Udumu buzogánya

.ARVISURA I / Udumu buzogánya


65. Arvisura

Udumu buzogánya

Báta rovása

Kr. e. 3750-3406. (290-634. m.t.é.)

Az 1020. medvetoros évben a Nagysüán előzködésén Báta lett az első, ezért azon megbízatást kapta, hogy szervezze meg déli irányban a kalandozást. Tízévi kiképzés után 24 ifjú lovassal indult el.

Úr városában Sirgula pateszi fogadta, aki megszervezte a Szumír Birodalmat. Fintor­ban az időszámításuk 750. évének hatodik holdfogyatkozását követő 2. napon Dungi ifjúsági királyt a főpateszi királlyá kente. Sirgulát öreg-királynak, míg Dungit össze­kötő királynak nevezték el, akinek kötelessége volt Esthon és Bothon testvéri népet meglátogatni. Útjára meghívta Báta sámánt a 24 lovasával együtt (Kr. e. 3750. VI. 2.).

Az ifjú Dungi elmondta, hogy ő Ukus pateszi tanítványa, aki őt Fintorban ifjú ki­rállyá kente és a múltról igen sokat tanított neki, amelyből szívesen bármit elmond. Például amikor Buda király lett Ur városában, s utána Samasna Pistije lett az új ki­rály, a termelési vezetőt, vagy városvédelmi parancsnokot is Lugaloknak hívták. Azonban mindenütt a pateszik uralkodtak mind szellemiekben, mind gyakorlatilag. Igen furcsa volt az időszámításuk, mivel ebben a korban a legfontosabb az volt, hogy legyen az embernek mit ennie. A szegények naponta csak egyszer, délben étkeztek. Később földjeik termékenysége miatt már többször. A Lugalok és a pateszik az evé­

295

seik számát, majd az étkezési fogásokat, s végül már a felszolgált sokféleségeket kezd­

ték számolni. Így például Alulim, a nagy Lugal 28 000 féleséget evett. Dungi számi- ­tása szerint azonban csak 57 évet és 6 holdevést élt.

Időszámításunk 210. évében azonban a Holdanya megváltoztatta méretét és nagy _ égiháborúkat, tengerháborgásokat okozott, s rettenetes Özönvíz pusztított (Kr. e. 3540-ben). A megmaradt lakosság észak felé, a szavárdokhoz és a kurdokhoz mene­

kült. Sokan Mari városában leltek menedéket. Gilgames, az uruki király hősiesen küzdött a nagy áradás ellen. A tengertől és folyóktól messzebb eső városok lakói pó­tolták a meghaltakat és elmenekülteket. Később a Hold, amit egy üstökös a farkával megcsapdosott, közelebb került a földünkhöz és újabb özönvizeket okozott a 344. és az 542. évben, amely újabb menekülési hullámot indított meg, bár ez kisebb mérté­kű volt. (Kr. e. 3406 és a Kr. e. 3208. évben.) Gyakoriak voltak a kisebb özönvizek is, de ezeket nem a sárkánykígyók közeledése okozta a Hold-Anyánkhoz.

Csillagvizsgáló pateszjeink nagy zavarban voltak, mert egyik alkalommal sem tud­ták előre kiszámolni a dühös sárkánykígyók érkezését. A legrégebbi őslakók, akik Buda elől menekültek a Van-tó környékére, szumíroknak nevezték magukat, akik örömmel fogadták az Özönvizek elől menekülőket, majd összeházasodtak velük. Az egyik közös házasságból származott Szumír vezér, akit a Van-tóiak Szumérnak nevez­tek. Szumért pateszinek képezték ki. Az idők jobbra fordultával Szavárd, Kurd, vala­mint Mari Birodalmából is megszervezte a visszavándorlást. Ettől az időtől kezdve a neveink is kezdtek a vendéglátóink hatására megváltozni. Szumér ökrös fogatokon és szamaras szekéren vonult vissza a népével, akit mindig többen és többen követtek.

A tanultak alapján, ataiszi műveltséggel megszerveztük a csatornázásos földművelést és az állattartást. Lovakat és tevéket azonban eleinte csak Kurd, Mari és Ugarit birodalmában láttak szívesen, ahonnan épületfákat és építőanyagokat szállítottak a most már egyesített Szumér királyságokba.

Először csak 30 000 és 40 000 lakosú királyságokat szerveztünk, de a főváros, Úr lakossága jelenleg 350 000 lélek körül van, amelyből sok a kereskedő és az iparűző kézműves. Nem beszélve az árukísérőkről, akik az egész Szumérföldet ellátják min­dennel. A mai napig 56 városunk és 224 tanyánk van, 1 891 600 lakossal, amelynek azonban csak a fele szumér, míg a többiek időnként felfogadott szolgák, akiket gyak­ran cserélünk, hogy Esthon, Bothon Mari és Ugarit népeinek is megtanítsuk a földek megművelését, s ezzel mindenütt megszüntessük az emberevést. Ezt Pintorban dön­tötték el Ukus pateszi javaslatára. Ekkor rendelték el a gazdálkodás megkönnyítésére az írnokok képzését, amelyet Meni király Esthonban igen szívesen fogadott, bár ő a népének az eredeti írását meghagyta, de célszerűnek tartotta a királyok és vezetők közötti gondolatközlésre az egységes írásbeliséget tudó írnokok kiképzését. :.

A pateszik vezette lépcsőzetes templom-gazdaságok kegyhelyek hatáskörébe tar­toztak. A mindenkori Lugal az esti ájtatosság utáni megbeszélés során irányította a csatornák közötti munkálatokat és hálát adtak az Isteneknek. Az őslakók visszaván­dorlása folytán és a benősültekkel együtt az Égi-lakók tisztelőinek száma több ezerre ro

nőtt, akik a kegyhelyeken áldozatokat mutattak be. Jóllehet, a beavatottak tudtak ar­ról, hogy Isten csak egy van, de az Égi-lakók száma töméntelen. Ezért mindenkinek meghagyták az Égiekben való hitét, s így az önkéntes adományok beadása miatt nem kellett a termények behajtásáról gondoskodni.

Eleinte, amíg nem mutatkozott terményfölösleg, a királyok a városuk jobblétéért háborúkat vívtak egymással. Amint bekövetkezett az első 7 szűk esztendőből az első szűk esztendő, a templomgazdaságok mindegyike agyagvékásokban annyi istenáldá­296


sú magot gyűjtött, hogy a szűk esztendőkben el tudták látni Szumérföldet a termény­fólöslegükből, sőt kereskedtek is vele. A feketefejűek néha megtámadták az éj leple alatt a magtárakat, ezért Pintorban úgy döntöttek, hogy a velük kereskedelmi vi­szonyban álló településeken állítják fel a tartalék raktáraikat, amelyből a helységek királyai a bőség jeléül ellenértékért élelmiszert osztanak ki. A legtöbb esetben kenyér alakjában feldolgozva lehetett ezen készítményeket megvásárolni. Külön iparággá fej­lődött a különböző lepények sütése.

Így a Szumérföldön lévő terménybőség mindenütt éreztette hatását és lassan min­denütt elkezdték a Szumérföldön nemesített terményeket ültetni. A kereskedelem összekötőkapocs lett, és fontossá vált az írnokiskolának a kibővítése. Eleinte 2000

. írásjelet használtak, de a Pintori tanács az írásjelek számát egyharmadára szűkítette le. Az így elfogadott 665 írásjelet még a szűkebb agyúak is elsajátították. Amikor fi­gyelmeztettem a 24 Hun Törzsszövetség írásjeleire, Sirgula pateszi azt válaszolta: “Az emberek agya sokkal jobban csiszolódik, ha egy kissé gondolkozniuk is kell. A messze földön kiépített írnokhálózatot nem szüntethetjük meg, mert akkor az Istenek hír­szolgálatát is meg kellene szüntetnünk. Így majd Dungi fiam elkísér benneteket a kalandozó utatokon, s a szumérek fölényét saját szemetekkel látni fogjátok." Nyom­ban kiadta a parancsot, hogy Mari és Ugarit érintésével a Hírös-kapun át menjünk el Ménes birodalmába.

Útközben Dungi elmondotta, hogy Utu napisten unokája milyen ajándékot adott a világnak, amikor elhozta az írások művészetét. Kereskedelmük során az írnokok el­sajátították a számolás művészetét. Összeadni, kivonni, szorozni és osztani is tudtak. Ezért Urukban és Nippurban elkezdték a tízes számrendszer szerinti számok jelzését az ezres, százas, tízes és egyes számok esetében. Például le tudták írni az 1021. med­vetoros évet. Hosszúságmérésük a könyök volt, amelyik 24 hüvelykből állott. Nagy távolsági mértékük előbb a Dana, később a Biru volt, amely a mi mértékünk szerint tízezer, azaz 1 tömény nagylépésnek felelt meg. Területmértékük volt a Sór, amely te­rülete egy zöldséges kert méretének felelt meg. Az űrmértékük volt a Szila és a Su, néhol Suk. Súlymértékük a Mana, amely egy evésnyi köleskásának felelt meg, ez 60 girnek, vagy újabban sekelnek. A templom-gazdaságokban szelíd állatokkal dolgoz­tattak.

Ismerték az ásót és kapát, amit marnak neveztek.

Szamaras vontatással alkalmazták az ekét a termőföldek forgatására. Ezt Apinnak nevezték és Dungi rajzot készített róla, hogy majd otthon mi is bevezessük. Ekkor megakadt az állattartás fejlődése. Ugyanis a városokbani állattartás kezdett terhessé válni a bűz és piszok miatt, nem beszélve arról, hogy az állatok tartása miatt kezdő­dött pereskedések a pateszik körének is nagy tehertételt jelentett. Ezért az állattartást a tanyákon oldották meg, ahol a legeltetés nem okozott gondot. A belterjes gazdálko­dás során felfedezték a fogazott sarlók alkalmazását. Iv,Tádhajlékok és cölöpházak he­lyett áttértek a téglákból való építésre, amely elég sok agyagot igényelt. A szolgák tég­lalopásai miatt bélyegzőket is használtak. A hegyekben termeltették ki az épületfákat. Szumérok vezetésével gyártottak bronzot, ezüstöt és más fémeket. Ezüstpénzeket ve­zettek be a kereskedelemben. Hajóik elöl és hátul kiemelkedőek voltak és alkalmaz­ni kezdték a vitorlákat az evezők mellett.

Még Ataiszból hozták magukkal a kerék ismeretét, amelyet minden elmenekült nép alkalmazott, s a többi nép is átvette.

Eleinte ezer Istenük volt, de Szumér vezér bevonulása után már háromezer fölé emelkedett a számuk és mindenki kiválaszthatta magának a legkedvesebb istent.

297


Esetleg mindegyiknek a tiszteletét vállalták. Ez mindig a pateszik pénz és adomány éhségétől függött. Az Égnek az istene AN volt, a levegőé ENLIL, a Holdisten NA­NAR. Dungi ifjúsági összekötő kiskirálynak UTU, a napisten volt az istene. Ezért igen mély barátság fűzte Udumuhoz, a Napbirodalom kiskirályához, akit most fo­gunk meglátogatni.

Ataisz emlékeként a bölcsek Holdhónapot számláltak, vagyis az egyik holdtöltétől a másikig. Teleholddal kezdve 7 napos hetekre osztották fel a hónapot, míg egy napot 12 danára osztottak, amit pergőkkel mértek. A csillagászok szerint a pateszik temp­lomgazdaságaikban a Napév számolását is bevezették. A napév és a holdhónap közötti különbségeket átmeneti napokkal hidalták át. Minden városukról térképet készítet­tek és az összekötő útvonalat is belerajzolták. Mi is kötegnyi térképpel indultunk el, hogy Mari és Ugarit érintésével a Napisten birodalmába mehessünk. A pateszik gyó­gyító orvoslói növényi gyógyszereket alkalmaztak, de a Mély-tói salétromot és a he­gyi sók készítményeit is ismerték. Tej, kígyóbőr és teknőspáncél orvosságuk is volt. Növények, állati termékek és sók higított és por alakban szolgáltak gyógyszerül.

Úr városából kiindulva a Ráten folyó jobb oldalán haladtunk. A téglából épített városállamok már mindenütt messziről látszottak. Falakkal voltak körülvéve és min­den város 3-5-7-9 kapuval rendelkezett, amelyeket éjszakára lezártak. Nappal őrségek ellenőrizték az érkezőket és elmenőket, nehogy meglepetés érje a várost.

Minden őrségben volt egy írnok is, aki feljegyzéseket készített és a Lugalnak be­számolt a különösebb eseményekről. Amikor érkeztek, az Adiglat, azaz a Tigris folyó jobb oldalán jöttek. A Paripa, Dabósa és Asszóúr városokban elő Kurd-hun lakosokat felkérték, hogy a megváltozott szumér nyelvben járatos ifjak kísérjék őket Nippurba, nehogy bántalom érje őket. Ugyanis Asszóúr szentvárosban a Kurdok ifjúsága több nyelven is beszélt, mivel részt vett a szumérok kereskedelmében.

Kis városában nagy örömmel fogadták az írnokiskolát végzetteket, és mire Nippur­hoz értek, többen voltak a kísérők, mint a vendégek. Nippur szentvárosában átadták a főpateszinek Ordosz ajándékait, ahol külön kísérőt kaptak, mivel a csatornázások és zsiliprendszerek oly sűrűek voltak, hogy Adab, Surupak~ Umma, Lugos, Uruk, Larsa és Úr városába csak a főpateszi írásával léphettek be. Ur városa akkor már a Ráten folyó csatornájával volt körülvéve és csak a kikötőn át juthattak be a városba. A Fel­legvár, a templomok és a paloták ámulatba ejtették a 24 hun lovast és Bátát, aki ek­kor már Dungi ifjúsági királlyal haladt a látogatók élén.

Azután, hogy ne kelljen olyan sok ellenőrzésen átesniök, a fekete és vörösföld ha­tárán kitaposott úton haladtak Mari városa felé. Itt jobbára Gula istennő pateszijei voltak a városkákban, akik a feketefejű népeket gyógyították. Fehér ruhákba öltözött orvosnők végezték Gula istennőnek tetsző és jól jövedelmező munkájukat. Naszír vá­ros ifjú királya oroszlánvadászatra csábította Dungi kiskirály vendégeit, ahol Dungi, Báta és Gyoma sámán sörényes oroszlánt ejtett el. Urbaba városnál a Nippuri írnok­iskolások egy csoportja csatlakozott hozzájuk, hogy Dungit Meni kiskirályhoz kísér­jék. Kis városában csak a 344. évi (Kr. e. 3406) özönvízi károk voltak feljegyezve. Te­hát Dungi szerint csak a Tigrisen, vagy ahogy újabban nevezték, az Adiglaton vonult le az özönvíz, amely Uruk és Úr városát leginkább sújtotta.

Mari városában leginkább meglepte Bátát a hatalmas templom vagy Zikkurat, ahol a tizedik sumér város alapító-okmányai kőbe vésetten állottak. Itt a Ráten folyó egyló futásnyira volt a várostól. Rát vizének hívták és áradásai csak kis méretűek voltak. Mariból is csatlakozott hozzájuk egy csoport lovas, akik Ugaritba, Tan-be és Szabir­fóldre kísérték a rokonlátogatókat.

298


Tenfóld és Szabírföld telepesei nyelvét még tűrhetően megértették. Szabírföldön Jákó sámán csatlakozott a fiaival Báta és Dungi kíséretéhez a Hírös-kápuban. A Sós­tónál várta Meni kiskirály Tudó írnoka, aki a nemrég Meni által építtetett sumér vá­roshoz hasonló fővárosba kísérte a rokonlátogatókat. Itt legelőször Bas isten templo­mában jelentek meg, ahol Báta átadta az ordosziak arany-ajándékait.

Meni kiskirály ekkor adta ajándékba Udumu királyságának ötödik évében készített buzogányát, amellyel a filiszteus támadáskor Udumu szétzúzta a hatalmas erdőségek­kel rendelkező Bél király fejét. Báta köszönettel vette és megígérte, hogy azt Ordosz­ban a 24 karélyos Oreg-isten templomában fogják emlékül elhelyezni.

Utána Abidosba mentek a poklok hasadékához és ott áldoztak a Napistennek. Me­ni édesapja parancsára felépítette az új fővárost: MENI Napvárost. Így teljesült a Bot­honiak kívánsága, hogy az egyesült királyság fővárosa az ő területükön legyen. Ménes király első birodalomalapítása után, szumér módra, apró kiskirályságokra bontották Bothont és Esthont. Mindenütt pateszik alapítottak templomgazdaságokat, azonban a régi napvallás papjainak írásmaradványait is hűen őrizgették, hiszen azok sok ezer évről való feljegyzések voltak. Ezen feljegyzések külön írtak a Feketeföld és Vörösföld örökös harcairól, amelyek a Feketeföldnek, Bothon és Esthon birodalmának győzel­mével végződtek.

Mivel Szumérban is megszüntették az egyes országok közötti háborúskodásokat és Ukus pateszi megszervezte az Ij és Nyíl országát, a Nippurban tanuló diákok is han­goztatták otthon az egyesülésnek az előnyeit, Al-Méne, Esthon-Ura is sorban jobb belátásra bírta az egymással háborúskodó kiskirályokat, mivel mindannyiukat vesze­delem fenyegette a Vörös-föld felől. Ekkor lépett fel a Nippurban tanult Tudó, aki mezítláb, durva köntösben sorbejárta a királyságokat és a hitetlenkedőket meggyőzte a veszedelem előtti egyesülés szükségességéről. A Ménes uralkodó családjából szárma­zó Al-Méne magáévá tette a Tudó által látott szumér megújulást és ha kellett, fegyver­rel is elősegítette Tudó elképzelését. Most, hogy Tudó felépítette az új Meni fővárost, valóra válhatott, hogy Bothon királyának legkisebb húgát Meni kiskirály feleségül ve­hesse. Tenisz királykisasszonyt Dungi kiskirály vezette a Napisten szentélyébe és a 48 rokon lovas, köztük a 25 Ordosz képviselő ifjú volt a vőfély, akik a szentély térségé­ben ünnepelték a világraszóló királyi esküvőt. Maga Al-Méne volt a legboldogabb, hiszen a Feketeföld népe ezzel egyesült. Ugyanis a Vörös-föld feketefejű gyilkos népe Tenisz rokonságát teljesen kiirtotta.

A datolya és szőlőbor hatására kinyíltak a szájak és az agyak. A bor hatása alatt a Dungi kíséretében lévő beavatottak sokmindent elárultak. Keltes-asszony szekerén érkező Égi-lakók jelezték, hogy Nippur beavatott központot, és az Élet-Templomát közeli veszély fenyegeti. Ajánlatos lenne a sokezer éves feljegyzéseket az újjáépülő Kernekbe szállítani. Karnak először csak egy kis szentélyből állott, de Ménes király után mindegyik király épített hozzá egy-egy szentélyt, majd lassan, az idő mindent emésztő fogai hatására az egészet fokozatosan lebontották. Száz évenként új szentélyt építettek és a szellemi-anyagi kincsek után a régi szentélyeket mind lebontották. Most Al-Méne az új szentélyt felépítette. Ebben az új fényes épületben helyezték el a Nippurban lemásolt szellemi kincseiket.

Ugyanekkor az Ordoszból hozott Agaba-kori és a 24 Hun Törzsszövetségi rovás­maradványok másolatát is elhelyezték. Karnak főpapjától Napisten hálaadó Égi dicsé­ret harmadik napján a régi szentélynek minden ládáját a vendégek segédletével az Al­Méne által épített új szentélybe szállították. Karnak főpapja, a mindeneket Tudó, a Menitől kapott buzogányt ekkor áldotta meg. Főpapi beszédében jelezte, amennyiben


Nippur után Karnakot is veszély fenyegeti, úgy Ordosz már most felkészülhet az Élet-Templomának a fogadására.

A karnaki feljegyzések alapján, a Nippurban tanult Tudó egyre azt hangoztatta: “Az emberi élet akkor kezdődött meg Joli-Tóremnek a Földjén, amikor 432 000 év­vel ezelőtt Kaltes-asszony Földjéről az Egi lakók megjelentek. Akkor még a búvárka­csa által felhozott szárazföld egy és oszthatatlan volt. Az Uvöltő sárkánykígyóknak az Égi harca folytán azonban megmozdult az ősvíz alatti lávafolyam, és Joli-Tórem szá­razföldjét szétválasztotta. A mindent éltető Napisten munkája nyomán esőfelhők zú­dultak Joli-Tórem földjére és dús élet fakadt. Azonban újabb Uvöltő Sárkánykígyó jött és magával rántotta a Holdat, amely a földünkhöz csapódott. Nyomban megráz­kódott Joli-Tórem Földje és milliónyi porszem borította el a Napisten fényes tekinte­tét. Majdnem minden eljegesedett, de a Nap Ura nem akart mindent elpusztítani, s ezért Kaltes-asszony bolygójáról elküldte az Égi-lakókat, akik Joli-Tórem Földjén la­kókkal párosodtak. Ekkor kinyílt az emberek agya és uralkodtak a földön és a vízben lakók felett. Lassan minden embercsoport fajta 4 vérűvé, és ezrednyi részben Kaltes­asszonyi felépítésűvé vált. Akiből az Egi lakók vére kiütközött: 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23 és ritkán 24 karátos beavatottakká váltak. A 24 karátos vagy karélyos beavatotottakról az Égieknek tudomásuk volt és haláluk után ezeket az Égbe ragadták.

Dungi ezen elmosolyodott, de Tudó nyomban rácsapott beszédében: “Igaz, hogy Ukus pateszi a Nippuri feljegyzésekben azt állítja, hogy a Nagy Özönvíz után Gilga­mes ifjú királyt halála után, Kaltes-Asszony szekerén az Égbe ragadták, pedig ő csak 16 karélyos beavatott volt. Ugyanis kétharmadrészben volt Isteni, Égi eredetű és csak egyharmadrészben volt Joli-Tórem bolygóbeli beavatott, de hősiessége és helytállása 24 karélyos beavatottá változtatta. Ataisz elsüllyedése után oly nagymértékű lett a fel­melegedés, hogy még a jéghegyek alatti szárazföldek is kettéváltak. Feljegyzéseink vannak arról, hogy az elmenekült beavatottak rajzokat hoztak az eljegesedés előtti időkről, az embertömegek és a hatalmas állatvilág pusztulásáról. Azóta gyakran jelen­tek meg az Égi-lakók Kaltes-asszony szekerén, sőt Úr városa mellett Oanész haltestű csoportja a tengerbe esett. Ebből Szumérnak lett nagy szerencséje, mert az Égi-Biro­dalom templom-gazdaságait Nippur beavatott központ körül kifejlesztették és így megszűnt az éhség okozta emberevés. Karnakot lerombolhatjuk ezerszer, de az idő mindent megemésztő fogai ellenére újjáépítjük. Azonban az elsüllyedő Atlantic mi­att az elözönlés veszélye fenyeget bennünket a kiéhezett Vörös-Föld felől, ezért véle­ményük szerint az Élet-Templomának befogadására Ordosznak fel kell készülnie!"

Másnap tevekaravánok kíséretével elindultunk a Hírös-kapu felé. Nagyon megle­pett bennünket, hogy a holdtöltényi idő alatt Menhófer építőmester milyen sok pa­lotát épített Meni kiskirály városában, amely csillogott a napfényben. Meni tekintete röpdösött örömében. Itt Tudó és Ukus pateszi elárulta, hogy ők is egy kis földalatti világot építenek. Mindannyian törekedjünk egy nagyobb alsóvilág kiépítésére, hogy a sok ezer éves feljegyzéseket abban elrejthessük.

Szabírfóldön és Ten birodalmán át Ugaritba, majd Mariba érkeztünk, ahonnan már kurd lovasok kísértek Paripa városán át Magyarkára, majd a gazdag hun birodalom érintésével jutottunk Hunnor városába, ahol a beavatottak főpapjának beszámoltunk a beavatott társadalom karnaki döntéseiről.

Itt várt bennünket Szaduri fősámán, aki 24 karélyos beavatott volt és közölte ve­lünk, hogy amikor Karnakban a döntő megbeszélések folytak, Kaltes-asszony lám­pácskái elröppentek Hold-anyánk irányába és láthatatlan szemecskéikkel felvették Karnak minden döntését és az Kaltes-asszony birodalmában tudott dolgokká vált. 300


Ezért kíséretemmel együtt és a gazdag-hunok vezéreivel most Ordoszba megyünk, hogy a továbbiakra ható döntéseket rovásokba foglaljuk.

Kaltes-asszony lámpácskáival az Égiek támogatták döntéseteket! Udumi győztes buzogányát a beavatottak szövetsége jelképévé avatták.

 
NemzetHír-Ébredj...

NemzetHír-Ébredj, MagyarA NemzetHír több mint hír! Böngészd oldalunkat, olvasd híreinket! Látogass meg minket, mindennap, ha tudsz. és ha tetszik az oldalunk, akkor terjesztd is, ahol csak tudod! Segítségedet köszönjük!

 Az oldal tartalma nem kommunista, nem fasiszta, nem neonáci. Csupán nemzeti, hazafias érzelmű és  magyar!

 

 
Szavazó

 

Újratöltve: (Katt a linkre) Ön szerint ki/kik állnak a roma-gyilkosságsorozat mögött?

 
Mondj véleményt
Ki nyeri az EURO 2012-t?

Görögország
Orbán Viktor
Manuel Barroso
Angela Merkel
Manhattan
Soros György 11-esei döntik el
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Társalgó
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Számláló
Indulás: 2006-12-02
 

látogató olvassa a lapot.

 
Admin
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

 

 
Egyéb hasznos linkek.
 
SMS hírdetések
 

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal